Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pilates v solné jeskyni

 

Odborníci popisují Pilates jako unikátní metodu, která kombinuje posilování a protahování svalů a spolu s dýcháním buduje silný „střed těla“ a obnovuje rovnováhu svalově kosterního systému.

Jde o takzvané cvičení body & mind. To znamená, že by jste si při něm měli nejenom protáhnout ztuhlé tělo, posílit svaly, ale povzbudit i mysl.

Pilates vychází mimo jiné z jógy, na cviky je potřeba se soustředit, koncentrovat myšlení.

Nejvyšším cílem cvičení je vybudování silného a stabilního centra trupu. Metoda Pilates věří, že díky zpevnění jádra těla, celé tělo bude vyvážené a formované. Hlavním bonusem tohoto cvičení ale je, že zatěžuje a protahuje tělo rovnoměrně, zpevní ho a donutí Vás stát zpříma.

Základem je správné hluboké dýchání. Provedení cviků navíc vychází z takzvaného centra těla (říká se mu také core), což jsou hluboké svaly v oblasti břicha a zad, pánevního dna a dýchacího svalu bránice. Všechny Pilates pohyby vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly.

Pilates dokáže postavu vytvarovat, svaly nepřibývají na objemu, naopak se prodlužují a zeštíhlují. Navíc už po pár lekcích na sobě vidíte, že jste mnohem pružnější, ohebnější.

Z Pilatova cvičení nebudete mít jen fyzický užitek. Tím, že se plně soustředíte na své tělo, zbavíte mozek všedních starostí. Navíc se dostaví pocit síly a psychické vyrovnanosti.

 

Spojení Pilates a solné jeskyně

Cvičením Pilates v solné jeskyni, uděláte maximum pro své zdraví a psychickou pohodu.

Petra Polakovičová, cvičitelka Pilates

 

Více informací naleznete na www.solnajeskyne4u.cz

 

 Petra Polakovičová, cvičitelka Pilates