Jdi na obsah Jdi na menu
 


Solná jeskyně

 Pro klienty Heat centra Strašnice zvýhodněný pobyt v solné jeskyni.

 /platí pouze na navazující hodinu po Vaší lekci Heatu/.

Nechce se Vám po lekci domů, potřebujete zrelaxovat, popovídat si s kamarádkou atd. 

K tomu všemu můžete využít pobyt ve zdravém prostředí solné jeskyně a udělat ještě něco navíc pro své zdraví.

Co to vlastně je solná jeskyně ?

Příznivé účinky soli jsou známi již od pradávna a využívání solných jeskyní sahá již do 30-tých let 19. století, kdy se pro tento účel využívaly solné doly. První a nejznámější jsou v Polsku solné doly Vielička u Krakowa, kde se léčí od poloviny 20. století dodnes. Materiál z těchto dolů byl z části použit na výstavbu naší solné jeskyně, dále byla použita sůl z Pákistánu a z Mrtvého moře. Toto celé vytváří mikroklima ve kterém se uvolňují prvky jódu, vápníku, sodíku, draslíku, magnesia, bromu, selenu a dalších stopových prvků, které jsou mimořádně důležité pro správnou funkci organismu.

Pobyt v solné jeskyni je čistě přírodní metoda posílení zdraví tak zvaná HALOTERAPIE odvozená od řeckého slova Halos, což v překladu znamená sůl.

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly mořské soli s výrazně preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky. Vyznačují se svou vysokou bakteriologickou čistotou a záporně ionizovaným vzduchem, silně nasyceným mikro a makro elementy, dostatečnou vlhkostí a optimální teplotou.

Působením tepla a světla vzniká záporná ionizace vzduchu v jeskyni, která je v dnešním přeelektrizovaném světe pro naši nervovou soustavu velice prospěšná. Zlepšuje transport kyslíku a prokrvení, zvyšuje pocit pohody a obranyschopnost organismu.
Kromě velmi důležité záporné ionizace je vzduch "přesycený" ionty jódu, brómu, draslíku, hořčíku, vápníku, železa, selenu a dalšími, které jsou nepostradatelnými složkami pro správnou činnost lidského organismu. Bylo prokázáno, že tyto prvky se v jeskyních uvolňují mnohem intenzivněji než ve volné přírodě, což je jednou z hlavních předností jeskyně, která působí pozitivně na zdraví, obranyschopnost a duševní rozpoložení člověka.

Ceník Solná jeskyně          Senioři 65+, studenti a děti od 6 let

1 vstup    120,-                    1 vstup       80,-

5 vstupů   500,-                   5 vstupů    380,-

10 vstupů 900,-                   10 vstupů  700,-

Jedno dítě do 6 let zdarma

Druhé dítě do 6 let 50,-  a každé další dítě 50,-

Při využití zvýhodněné nabídky H.E.A.T. + pobyt v solné jeskyni doplatíte pouze 80 Kč

(platí pouze na navazující hodinu po Vaší lekci Heatu)